Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, działając jako Krajowy Punkt Kontaktowy Programu LIFE, zaprasza do udziału w szkoleniu Przedstawicieli Miast, Gmin i innych jednostek samorządowych i organizacji, które planują działania na rzecz środowiska i klimatu w ramach Programu LIFE.

Innowacyjne rozwiązania w transporcie lokalnym i regionalnym, dostosowanie się do zmian klimatu, gospodarka obiegowa, działania na rzecz ochrony przyrody - to tylko niektóre najpilniejsze wyzwania dla władz samorządowych. Gminy, władze lokalne i regionalne mają do odegrania kluczową rolę w kształtowaniu jakości życia polskiego społeczeństwa, także poprzez wdrażanie europejskiej polityki ochrony środowiska. Program LIFE jest w tym kontekście ważnym instrumentem uzupełniania środków finansowych.
 
NFOŚiGW wdraża Program LIFE w Polsce od roku 2008, podczas szkolenia zaprezentuje najciekawsze przykłady skutecznych rozwiązań realizowanych w Polsce i w Europie, aby zachęcić, zainspirować do działania. Do wykorzystania przez Polskę w naborze 2017, w podprogramie działań na rzecz środowiska pozostaje ponad 40 milionów euro.

Więcej informacji TUTAJ.

Do góry
Serwis Baza Azbestowa (BA) używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom serwisu korzystanie z systemu BA oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności